Blog Dům Raz dva

Teplovodní topení

Máte doma teplovodní topení? Nebo se teprve chystáte pořídit si dřevostavbu a zvažujete, jestli je pro vás právě tato varianta vytápění tou nejlepší volbou? Teplovodní topení je osvědčené a velmi komfortní. Má ale i svá specifika a vyžaduje trochu té správné péče. Víte, jak na to? V našem článku shrnujeme hlavní zásady jeho údržby.

Vytápění

Pokud to prostor dovolí, je podle nás ideální kombinovat dva zdroje vytápění – starý dobrý oheň pro dlouhé zimní večery a tepelné čerpadlo, které můžete spustit i na dálku. Díky tomu třeba i po týdenní dovolené dorazíte do příjemně vyhřátého domova.

Jak udržovat vhodnou vlhkost v domě

Bez ohledu na to, jestli je dům ze dřeva, z cihel nebo z betonu, vlhkost mu škodí. Nejde jen o spodní vlhkost nebo zatékání střechou. Jak dosáhnout toho, aby v domě nebylo příliš vlhko? Napsali jsme pro vás pět hlavních pravidel, která vám pomohou nejen v péči o dřevostavbu, ale i o jakýkoli jiný dům.

Jak nejlépe větrat rodinný dům?

Vzhledem k použitým stavebním materiálům je interiér nízkoenergetické dřevostavby dokonale utěsněný. To sice výrazně snižuje spotřebu energie, ale zároveň zvyšuje nároky na větrání v koupelně, kuchyni a všech obytných místnostech.

Údržba nátěrů dřevěných oken a vchodových dveří

Pokud jste se rozhodli pro okna či dveře ze dřeva, měli byste vědět, že vyžadují o něco víc péče než okna a dveře z plastu. Ale nebojte, není to nic složitého ani náročného. Pokud dodržíte následující doporučení a pokyny, budou váš rodinný dům zdobit dlouhá léta a nezklamou vás.

Jak se starat o střešní okna, aby nám dělala jen radost?

Všechno má své fanoušky i odpůrce, střešní okna nevyjímaje. Sice krásně prosvětlí místnosti pod střechou a lze díky nim vybudovat obytné podkroví, což se obzvlášť hodí v rodinných domech na malé zastavěné ploše, ale při špatném zacházení mohou umožnit pronikání vlhkosti do interiéru. Jak tedy správně obsluhovat a udržovat střešní okna, aby dobře fungovala a dlouho vám vydržela?

Na co nezapomenout při údržbě střechy

Údržba střechy není jen estetickou záležitostí. Přispívá k dlouhodobé ochraně celého rodinného domu. Pravidelné kontroly, čištění a včasné opravy zajistí, že vaše střecha bude svou funkci plnit na výbornou. Připravili jsme pro vás seznam věcí ke kontrole, abyste na nic nezapomněli, když už budete nahoře.

Jak se správně starat o dřevěnou terasu? Záleží i na jejím umístění

Terasa před domem není jen pěkná, má i spoustu výhod – od možnosti grilovat přes opalování až po sušení prádla. V současnosti jsou moderní přízemní dřevěné terasy, které jsou rychle hotové a cenově dostupnější než ty zděné. Pokud nám ale mají dlouho sloužit, nesmíme zapomínat na pravidelnou péči.

Je možné měnit standardy sanity ?

Dům na klíč a změny podle představ zákazníka – jak to u nás chodí Vybrali jste si v našem katalogu projekt, ale rádi byste nahradili například vybavení a obložení koupelen materiály, které nejsou v naší základní nabídce? Rádi vám vyjdeme vstříc!


Facebook.com Pinteres instagram