LIDÉ – KDO JSME

onas

Značku dumrazdva.cz s její filozofií jsme založili před více než patnácti lety. Jsme nejen architekti, ale také spolužáci a přátelé, což považujeme za hlavní devízu naší spolupráce.


Historie firmy a naší spolupráce však sahá mnohem dál – do dob našich studií na Střední uměleckoprůmyslové škole na Praze 3, oboru nábytkářství. I když jsme se po maturitě každý rozhodl pro jinou vysokou školu (Tomáš Děták vystudoval ČVUT, Fakultu architektury a Martin Tesařík Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor Architektura a design. Již v roce 1993 byl založen Ateliér Tesařík s.r.o., pod jehož značkou vznikaly zejména projekty staveb, interiérů a designu. Už tenkrát jsme některé z nich ještě během studia s úspěchem realizovali. Čím dál větší úspěchy nás postupně přivedly k myšlence, abychom založili „stavební“ odnož Ateliéru. A tak v roce 1999 vznikla společnost s názvem DUMRAZDVA s.r.o., se kterou jsme se intenzivně zaměřili na výstavbu dřevěných domů.


Během zmíněných více než patnácti let jsme nasbírali spoustu zkušeností, proto věříme že v našem katalogu staveb nabízíme kvalitní nízkoenergetické domy určené opravdu všem. Každý rok do něj navíc přibývají nové a nové stavby vycházející z aktuálních požadavků a trendů. A poněvadž jsme firmou, která je založena na přátelství a otevřené spolupráci, ve stejném duchu jednáme i se svými klienty. Klademe totiž důraz na to, aby náš klient byl u zadané stavby od náčrtu prvních plánů až do předání klíčů a aby do realizace v pravý čas vnesl přesné představy o svém budoucím bydlení.


K úspěchům firmy patří, samozřejmě kromě mnoha spokojených zákazníků každým rokem, mimo jiné i vítězství ve veřejném hlasování Dřevěná stavba roku 2013 v kategorii Realizace, totéž se nám podařilo zopakovat i v roce 2014 a ve stejném roce jsme k tomu přidali i vítězství ve veřejném hlasování časopisu Dům a Zahrada 2015 s naším katalogovým domem a jeho realizací v Záhorčicích.


Většina jednání o budoucím bydlení našich klientů probíhá v našem vzorovém domě, kde sídlíme, takže už po prvním setkání odcházejí naši zákazníci se zevrubnou představou o postupu a výsledcích naší práce. Za své domy ručíme, neboť v nich mnoho lidí z naší společnosti již řadu let příjemně a spokojeně žije..


foto_kdo_jsme_01

Už při studiu životního prostředí a urbanismu jsem se zajímal o dřevostavby. Vedle projektanta jsem v D12 kontaktní osobou pro nové klienty, takže moje práce je pestrá a plná spěchu (včera bylo pozdě). Ale v domácím přátelském kolektivu s výbornou kuchyní kolegů se to dá zvládnout.

Ing. Michal Zídka

knotog-kdo

Ještě před maturitou jsem vyrazil na dobrodružnou cestu do Ameriky, která se nakonec protáhla na 12 let. Zakotvil jsem v Chicagu a vyzkoušel snad všechna řemesla, abych se z řadového dělníka stal vedoucím projektu dřevostaveb, které mě naprosto pohltily. Stejnou práci teď dělám ve výborném kolektivu D12.

Jiří Knötig

severa-kdo

Známý z D12 mi ve správný čas položil správný dotaz – zrovna potřeboval výpomoc v době, kdy jsem já sám hledal změnu. Tak jsem se stal spojovacím článkem mezi klientem a firmou. Snažím se správně a rychle řešit všechny případné problémy, které stavba může přinést. A mám radost, když u našich nových klientů vidím údiv a překvapení nad rychlostí a kvalitou dřevostavby.

Ing. Michal Severa

foto_kdo_jsme_015

Jsem inženýr, který se na pozici stavebního technika v D12 stará o každý krok výstavby. Nejvíc mě potěší, když spokojený investor pošle poděkování. Pak teprve vím, že jsem to nedělal zbytečně.

Ing. Martin Balún

foto_kdo_jsme_016

Před lety jsem přišel na týden pomoci kamarádům s půdní vestavbou a už jsem neodešel. V D12 jsem vrchní hlídač kalendáře, takže mi pod rukama prochází všechny naše stavby. Mám rád chilli papričky a manželku, i když s ní pracuji v jednom domě.

Miloš Bendl

foto_kdo_jsme_017

V D12 jsem začala pracovat jako pomocná účetní, ale stala se ze mě asistentka ve fajn kolektivu zodpovědných lidí. Vyřizuji reklamace a snažím se uspokojit klienty i subdodavatele. Mám také na starosti sklad a nářadí, takže každou chvíli kupuji vodováhu a jiné různé…

Blanka Vávrová

foto_kdo_jsme_018

Vystudoval jsem ČVUT a už na škole jsem se stal projektantem v D12, kde připravuji prováděcí výkresy staveb. Ale nejraději v práci vařím. Máme super kolektiv a mně dělá zvlášť radost, když kolegům chutná.

Ing. Filip Matoušek

foto_kdo_jsme_019

Přes spolužáka z VŠ jsem se dostal do D12 na pozici projektanta, který připravuje projekty k ohlášení stavby. Každý dokončený projekt je pro mě část mozaiky jednoho velkého společného úspěchu. Líbí se mi domácí prostředí a společné obědy připravované vždy někým z kolegů.

Ing. Pavel Mička

foto_kdo_jsme_0110

Do D12 mě kamarádka přivedla jako fakturantku a kromě toho zde také dělám hlavního topiče. V mé profesi (fakturantky) je stále co se učit a tempo naší firmy k tomu vyzývá. Jsem ráda za tvůrčí kolektiv kolem sebe a navíc tu dobře vařej.

Blanka Lžičařová