LIDÉ – KDO JSME

onas

Značku dumrazdva.cz s její filozofií jsme založili před více než dvaceti lety. Jsme nejen architekti, ale také spolužáci a přátelé, což považujeme za hlavní devízu naší spolupráce.


Historie firmy a naší spolupráce však sahá mnohem dál – do dob našich studií na Střední uměleckoprůmyslové škole na Praze 3, oboru nábytkářství. I když jsme se po maturitě každý rozhodl pro jinou vysokou školu (Tomáš Děták vystudoval ČVUT, Fakultu architektury a Martin Tesařík Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor Architektura a design. Již v roce 1993 byl založen Ateliér Tesařík s.r.o., pod jehož značkou vznikaly zejména projekty staveb, interiérů a designu. Už tenkrát jsme některé z nich ještě během studia s úspěchem realizovali. Čím dál větší úspěchy nás postupně přivedly k myšlence, abychom založili „stavební“ odnož Ateliéru. A tak v roce 1999 vznikla společnost s názvem DUMRAZDVA s.r.o., se kterou jsme se intenzivně zaměřili na výstavbu dřevěných domů.


Během zmíněných více než dvaceti let jsme nasbírali spoustu zkušeností, proto věříme že v našem katalogu staveb nabízíme kvalitní nízkoenergetické domy určené opravdu všem. Každý rok do něj navíc přibývají nové a nové stavby vycházející z aktuálních požadavků a trendů. A poněvadž jsme firmou, která je založena na přátelství a otevřené spolupráci, ve stejném duchu jednáme i se svými klienty. Klademe totiž důraz na to, aby náš klient byl u zadané stavby od náčrtu prvních plánů až do předání klíčů a aby do realizace v pravý čas vnesl přesné představy o svém budoucím bydlení.


K úspěchům firmy patří, samozřejmě kromě mnoha spokojených zákazníků každým rokem, mimo jiné i vítězství ve veřejném hlasování Dřevěná stavba roku 2013 v kategorii Realizace, totéž se nám podařilo zopakovat i v roce 2014 a ve stejném roce jsme k tomu přidali i vítězství ve veřejném hlasování časopisu Dům a Zahrada 2015 s naším katalogovým domem a jeho realizací v Záhorčicích.


Většina jednání o budoucím bydlení našich klientů probíhá v našem vzorovém domě, kde sídlíme, takže už po prvním setkání odcházejí naši zákazníci se zevrubnou představou o postupu a výsledcích naší práce. Za své domy ručíme, neboť v nich mnoho lidí z naší společnosti již řadu let příjemně a spokojeně žije..


Už při studiu životního prostředí a urbanismu jsem se zajímal o dřevostavby. Vedle projektanta jsem v D12 kontaktní osobou pro nové klienty, takže moje práce je pestrá a plná spěchu (včera bylo pozdě). Ale v domácím přátelském kolektivu s výbornou kuchyní kolegů se to dá zvládnout.

Ing. Michal Zídka

Touha pracovat s dřevostavbami mě z ČVUT nakonec přivedla do D12, kde se jako projektant starám o studie typových staveb a dokumentaci k nim. Líbí se mi, že jsem přímým a hlavně bdělým účastníkem a podporovatelem ekologických dřevostaveb a zachraňuji tak planetu a delfíny.

Ing. Arch. Jan Bednář

Vystudoval jsem dřevařské konstrukce na škole ve Volyni. V době, kdy jsem se oboru zrovna nevěnoval, jsem šel náhodou se psem kolem sídla D12. Prohlédl jsem si web a nadšeně rovnou poslal životopis. Pohovoru jsem se bál, ale ptali se mě, jestli mám rád pálivá jídla, hraju nohejbal a jezdím na kole. V takovém týmu je super dělat projektanta. Kreslím výkresy, podle kterých se staví dřevěné domečky ku spokojenosti těch, co v nich potom bydlí.  

Bc. Jáchym Novák

Ve společnosti D12 jsem po třech letech tesařských a konstrukčních prací dva roky počítala a zavážela stavební materiál. Dnes, zatímco třetím rokem zpracovávám rozpočty a komunikuji se zákazníky, jsem zvědavá, co ještě mě zde čeká a kde budu za další dva tři roky.

Zuzana Bendlová

Ještě před maturitou jsem vyrazil na dobrodružnou cestu do Ameriky, která se nakonec protáhla na 12 let. Zakotvil jsem v Chicagu a vyzkoušel snad všechna řemesla, abych se z řadového dělníka stal vedoucím projektu dřevostaveb, které mě naprosto pohltily. Stejnou práci teď dělám ve výborném kolektivu D12.

Jiří Knötig

Známý z D12 mi ve správný čas položil správný dotaz – zrovna potřeboval výpomoc v době, kdy jsem já sám hledal změnu. Tak jsem se stal spojovacím článkem mezi klientem a firmou. Snažím se správně a rychle řešit všechny případné problémy, které stavba může přinést. A mám radost, když u našich nových klientů vidím údiv a překvapení nad rychlostí a kvalitou dřevostavby.

Ing. Michal Severa

Na procházkách s manželkou jsem si všiml sídla společnosti D12. Vždycky jsem chtěl pracovat v partě pohodových lidí, kteří spolu rádi a pravidelně snídají. Na pozici vedoucího projektu se krom koordinace jednotlivých profesí na stavbě snažím také obratně odprezentovat, jak fungují elektrické venkovní žaluzie na našem vzorovém domě.

Marian Kiss

Vystudoval jsem stavební průmyslovku a vždycky mě zajímal vývoj dřevostaveb a názory na ně. Teď je pro mě radost hledat různé zlepšováky a novinky zejména u technických detailů stavby. V rodinné firmě D12 mám na triku kontrolu kvality, takže dobře provedená práce a spokojený zákazník jsou pro mě tím nejdůležitějším.

Petr Hájek

Mám moc rád svoji práci v D12, ale chybí mi tu volyňský šál od našeho řezníka. Od studií na dřevařské průmyslovce ve Volyni na něj často vzpomínám. Pražská šunka se mu prostě nevyrovná.

Tomáš Fuchs

Před lety jsem přišel na týden pomoci kamarádům s půdní vestavbou a už jsem neodešel. V D12 jsem vrchní hlídač kalendáře, takže mi pod rukama prochází všechny naše stavby. Mám rád chilli papričky a manželku, i když s ní pracuji v jednom domě.

Miloš Bendl

V D12 jsem začala pracovat jako pomocná účetní, ale stala se ze mě asistentka ve fajn kolektivu zodpovědných lidí. Vyřizuji reklamace a snažím se uspokojit klienty i subdodavatele. Mám také na starosti sklad a nářadí, takže každou chvíli kupuji vodováhu a jiné různé…

Blanka Vávrová

Do D12 mě kamarádka přivedla jako fakturantku a kromě toho zde také dělám hlavního topiče. V mé profesi (fakturantky) je stále co se učit a tempo naší firmy k tomu vyzývá. Jsem ráda za tvůrčí kolektiv kolem sebe a navíc tu dobře vařej.

Blanka Lžičařová

Nabídku pracovat v D12 jsem dostala jen tak mimochodem od jednoho z majitelů. Netušila jsem, že místo do práce budu chodit psychicky relaxovat mezi hromadu super lidí. V procesu realizace stavby mám na triku objednávky materiálu a zároveň i kontrolu, při které se maximálně snažím nic nepřehlédnout. A jsem v tom rok od roku lepší.

Jana Bakotová


Společnost D12 jsem znal už pár let předtím, než jsem se stal jedním z členů týmu. Teď zastupuji vedení společnosti a snažím se předcházet průšvihům dřív, než nastanou. Domácímu firemnímu prostředí příliš neprospívá fakt, že se moc nepřezouvám, ale dělám vše proto, aby jiné zavedené procesy (turnaje, výlety a večírky) byly pravidelně inovovány.

Ing. Jan Mojžíš


Sdílet na Facebook.com Sdílet na Twitter.com