NAPSALI O NÁS

klinecpng42b172d334669b9b704aa9228219_r16-9_w640_h360_g0f74636204d811e7984a002590604f2e

Zkušenosti s bydlením v dřevostavbě po 10ti letech

Jak se bydlí v dřevostavbě jsme se přijeli zeptat do Klínce. Postavila ji společnost Dumrazdva.cz a nás zajímaly zkušenosti po 10ti letech užívání.

V domě bydlí dvojice starších lidí a tomu je přizpůsobena stavba i okolní terén. Objekt je proto přízemní o velikosti kolem 120 m2 a je umístěn ve svahu. Již při vstupu na pozemek je jasné, že v domě bydlí šikovný zahradník. Dům samotný má zelenou fasádu z obkladových desek, velikou prosklenou stěnu do obytného prostoru a krásný výhled na úpatí Brd.

Na otázky nám odpovídal pán domu Zbyněk Kolář:
V první řadě, jak se Vám v domě bydlí?
S bydlením jsme stále maximálně spokojeni. Jsme taková stará škola, moc netopíme a v tomto domě máme skutečně malé účty za topení, kolem 5ti tisíc, a to máme jen přímotopy. V létě naopak dokážeme v domě udržet díky stínění a nočnímu větrání snesitelnou teplotní úroveň. Jsme tady opravdu spokojeni, to se těžko popisuje, je to o našem pocitu. Člověk dělá vlastně jen takovou běžnou údržbu – čistí okapy, seřizuje okna, uklízí a občas kouká, jestli jsou všechny silikony v koupelnách na svém místě.

Jaká byla Vaše cesta k dřevostavbě?
Musím říct, že jsme měli štěstí. Nechali jsme se přesvědčit naším známým, bez něj bychom asi skončili u cihly. Dnes už si lidé na dřevostavby zvykli, před 10ti lety to tak běžné nebylo. Dům nám postavila společnost Dumrazdva.cz a z jejího přístupu ke stavbě a i následné spolupráci jsme úplně nadšení. V současné době musím říct, že už bych v cihlovém domě bydlet nechtěl. Tady máme jakoby všechno hned, dům je hned vytopený, dá se rychle vyvětrat. To se ostatně v průběhu bydlení nezměnilo. Člověk se jen podle mě musí naučit s domem žít – kdy má smysl topit, větrat, kdy naopak nechat spuštěné žaluzie. Nás vlastně na začátku velmi překvapilo, jak se dům chová v zimě. Když byl jasný lednový den, dokázal se dům (přestože venku mrzlo) vyhřát jen sluncem a nebylo již potřeba dále topit.

Je něco co, byste změnil, nebo řešil dnes jinak?
Ani nevím, taková klasika je, že zásuvka někde chybí, někde přebývá. Stále čekám na nějaký skutečně zajímavý, nenáročný, šetrný systém vytápění. Šetrný jak k přírodě, tak k mé peněžence.

 

drevostavba-2017

Stavba dřevostavby na klíč očima investora.

Co si vzpomínám, nikdy jsme montovanou dřevostavbu nechtěli.
Nikdy jsme o ní ani neuvažovali.
Náš sen byl postavit jednou roubenku z masivních dřevěných trámů, nejlépe z cedru, na klidném místě u lesa na okraji menšího města. Hmmm krásný sen… jak to tak bývá, vše dopadlo jinak.
Pokud chcete stavět nový rodinný dům a jste na začátku, tak především vám jsou určeny následující řádky a celý následující seriál popisující stavbu krok za krokem.
Více na: www.lepebydlet.cz

aktualne

Aktualne.cz – Nejlepší stavby ze dřeva.
Nejlepší stavby ze dřeva.Podívejte se na vítěze soutěže

Rozhledna, restaurace, rodinný dům s kavárnou nebo náš Dům po hradem, který zvítězil ve své kategorii. Prohlédněte si nejzajímavější stavby ze dřeva za rok 2013.
Kategorie Dřevostavba roku 2013 – realizace: Vítězem veřejného hlasování se stal Dům pod hradem v Mostě. Architektem byl Dušan Řezáč, výstavbu realizovala společnost Dumrazdva. Foto: Dřevo pro život
Praha – Nadace Dřevo pro život ocenila nejlepší návrhy i reálné stavby ze dřeva v anketě Dřevěná stavba roku 2013. Ve třetím ročníku rozhodly odborná mezinárodní porota a veřejnost o celkem dvanácti cenách v šesti kategoriích. Podívejte se, které stavby ze dřeva porotu i veřejnost oslovily nejvíce.
Více na: aktualne.cz

idnes

iDnes – Dřevostavba na malém pozemku…

Těžko zastavitelný pozemek, jehož nesmírnou devizou je nádherný výhled, se stal výzvou pro architekta Martina Tesaříka, aby zde postavil svůj vlastní dům. Na svažité parcele o rozloze pouhých 400 metrů čtverečních vyrostla dřevostavba, v níž nepřišel nazmar jediný centimetr.
Že půjde o dřevostavbu, bylo jasné od samého počátku, protože realizacím tohoto typu staveb se investor a autor v jedné osobě věnuje ve své vlastní profesi. Ta ho také zavedla na severní konec Prahy, kde se mu zalíbilo a zvolil si ho pro svůj budoucí domov.
O parcelu, na které nakonec vyrostl, dlouho nejevil nikdo zájem, případné kupce odrazovalo převýšení pět metrů na poměrně malé ploše.
Podívejte se na článek o našich domech na idnes.cz – http://bydleni.idnes.cz/drevostavba-pro-mladou-rodinu-dem-/dum_osobnosti.aspx?c=A120430_111955_dum_osobnosti_rez


Bydlet můžete raz dva

_dsc6556

Když se řekne stavba domu, mnoho z vás si jistě představí náročnost celého procesu – od vyřizování stavebního povolení po dlouhé stavební práce a úpravy, zkrátka nekonečný maraton. Jenže nízkonákladové a bleskově postavené domy už dávno nejsou sci-fi. Přesvědčte se sami.

Pokročilé technologie dřevostaveb, k tomu skvělý kolektiv pracovitých lidí, a můžete bydlet třeba za pár měsíců – taková nabídka je totiž blízká společnosti D12, neboli Dům Raz DvaA tu rychlost, tu myslí zcela vážně. Architekti, kteří za vznikem D12 stojí, jsou nejen kamarádi z dob studia, ale především lidé, kteří chtějí vytvořitmožnost stavby vysněného moderního domu pro každého. Výsledkem jsou estetické a nízkoenergetické dřevostavby, které potěší i mladé rodiny, které nemají tak vysoké příjmy, aby si mohly dovolit nákladnější bydlení.Ani v nízké cenové relaci však nemusíte být zklamáni kvalitou.

Odkaz na článek: https://www.homelook.cz/bydlet-muzete-raz-dva/


Moderní a šetrné bydlení? Jedině dřevostavba

_dsc6556

Stavbu domu má většina z nás spojenou se spoustou zařizování a dřiny, která celý proces provází. Ale nemusí tomu tak být. Nevěříte? Bydlet můžete už v řádu několika měsíců. Společnost Důmrazdva nabízí nízkonákladové dřevostavby, které jsou postavené opravdu raz dva. A navíc razí heslo, že to, co je jinde nadstandard je u nich standard, což dokazují i výhrami v různých anketách.

Odkaz na článek: https://www.biano.cz/magazin/moderni-a-setrne-bydleni-jedine-drevostavbaFacebook.com Pinteres instagram