NAPSALI O NÁS

drevostavba-2017

Stavba dřevostavby na klíč očima investora.

Co si vzpomínám, nikdy jsme montovanou dřevostavbu nechtěli.
Nikdy jsme o ní ani neuvažovali.
Náš sen byl postavit jednou roubenku z masivních dřevěných trámů, nejlépe z cedru, na klidném místě u lesa na okraji menšího města. Hmmm krásný sen… jak to tak bývá, vše dopadlo jinak.
Pokud chcete stavět nový rodinný dům a jste na začátku, tak především vám jsou určeny následující řádky a celý následující seriál popisující stavbu krok za krokem.
Více na: www.lepebydlet.cz

aktualne

Aktualne.cz – Nejlepší stavby ze dřeva.
Nejlepší stavby ze dřeva.Podívejte se na vítěze soutěže

Rozhledna, restaurace, rodinný dům s kavárnou nebo náš Dům po hradem, který zvítězil ve své kategorii. Prohlédněte si nejzajímavější stavby ze dřeva za rok 2013.
Kategorie Dřevostavba roku 2013 – realizace: Vítězem veřejného hlasování se stal Dům pod hradem v Mostě. Architektem byl Dušan Řezáč, výstavbu realizovala společnost Dumrazdva. Foto: Dřevo pro život
Praha – Nadace Dřevo pro život ocenila nejlepší návrhy i reálné stavby ze dřeva v anketě Dřevěná stavba roku 2013. Ve třetím ročníku rozhodly odborná mezinárodní porota a veřejnost o celkem dvanácti cenách v šesti kategoriích. Podívejte se, které stavby ze dřeva porotu i veřejnost oslovily nejvíce.
Více na: aktualne.cz

idnes

iDnes – Dřevostavba na malém pozemku…

Těžko zastavitelný pozemek, jehož nesmírnou devizou je nádherný výhled, se stal výzvou pro architekta Martina Tesaříka, aby zde postavil svůj vlastní dům. Na svažité parcele o rozloze pouhých 400 metrů čtverečních vyrostla dřevostavba, v níž nepřišel nazmar jediný centimetr.
Že půjde o dřevostavbu, bylo jasné od samého počátku, protože realizacím tohoto typu staveb se investor a autor v jedné osobě věnuje ve své vlastní profesi. Ta ho také zavedla na severní konec Prahy, kde se mu zalíbilo a zvolil si ho pro svůj budoucí domov.
O parcelu, na které nakonec vyrostl, dlouho nejevil nikdo zájem, případné kupce odrazovalo převýšení pět metrů na poměrně malé ploše.
Podívejte se na článek o našich domech na idnes.cz – http://bydleni.idnes.cz/drevostavba-pro-mladou-rodinu-dem-/dum_osobnosti.aspx?c=A120430_111955_dum_osobnosti_rez